Band Photo

W pełni polska strona poświęcona w całości jednemu z największych zespołów w dziejach muzyki pop

GEMINISM

SERWIS
Strona główna
Jak korzystać ze strony?
Mapa strony
ZESPÓŁ ABBA
Historia
Członkowie
Albumy
Single
Składanki
Wideografia
Teledyski
Bootlegi
Książki
Utwory nieopublikowane
Tytuły robocze
Teksty piosenek
Kalendarium
ABBA na listach przebojów
Najbardziej znane covery
Karaoke
TRASY KONCERTOWE
Wprowadzenie
Trasa 1970/1971
Trasa 1973
Trasa 1974/1975
Trasa 1975
"ABBA w Studio 2" 1976
Trasa 1977
"ABBA In Japan" 1978
Music For UNICEF 1979
Trasa 1979 i 1980
"Dick Cavett Meets ABBA" 1981
"RODZINA" ABBY
Współpracownicy
Artyści związani
PONADTO NA STRONIE
Artykuły
Poradnik dla fana
Muzyczne inspiracje
INFORMACJE / INFO
Prawa autorskie / Copyright
Wspomóż serwis / Donate
Kontakt / Contact
Linki / Links

GeminismDrugi album duetu Gemini ukazał się w kwietniu 1987 roku. Sześć piosenek napisali Björn i Benny, trzy są dziełem Andersa Glenmarka i Ingeli Forsman, zaś "Wild About That Girl" jest wspólnym dziełem Dana Sundqvista, Andersa Glenmarka i Björna Ulvaeusa. Materiał zawarty na nowej płycie był znacznie mniej poważny niż na poprzedniej, ale też został zdecydowanie gorzej przyjęty. Niemniej jednak wydany na singlu utwór "Mio, My Mio", wykorzystany również w filmie "Mio In The Land Of Faraway" (szwedzko-radziecka koprodukcja na podstawie prozy Astrid Lindgren, do której Benny napisał muzykę), stał się największym przebojem duetu, zatrzymując się na trzecim miejscu szwedzkich list przebojów. Album cieszył się sporą popularnością w Skandynawii, jednak podobnie jak poprzednio nie udało mu się osiągnąć żadnych znaczących sukcesów w pozostałej części Starego Kontynentu. Do promocji płyty bezpośrednio włączył się Benny Andersson, biorąc aktywny udział w tournee po Europie. Przewidziano nawet wizytę w Związku Radzieckim, w programie prowadzonym przez gwiazdę tamtejszej piosenki, Ałłę Pugaczową. W ZSRR wydano nawet radziecką wersję płyty, jednak nie zamieszczono na niej "Mio, My Mio" w wersji rosyjskiej (piosenka ukazała się wyłącznie na pocztówce dźwiękowej wchodzącej w skład popularnego czasopisma Кругозор №2/1988).

W międzyczasie pojawiła się również kolejna okazja na dodatkową promocję albumu. Jacob Dahlin, gospodarz znanego w Szwecji programu "Jacobs Stege" był pod ogromnym wrażeniem radzieckiej piosenkarki Ałły Pugaczowej i bardzo chciał nakręcić jeden z odcinków swojego programu właśnie w Moskwie. W programie, oprócz samej Pugaczowej, wzięli udział również Benny Andersson, duet Gemini oraz zespół Europe. Gemini wykonało wówczas dwie piosenki z nowej płyty - "Mio, My Mio" oraz "T.L.C".

Album wydano w wersjach szwedzkiej (okładka u góry), międzynarodowej (okładka obok listy utworów) oraz radzieckiej (okładka pod wersją międzynarodową). Ukazał się również na CD (okładka jak w wersji szwedzkiej), jednak w przeciwieństwie do debiutu tym razem był w tej formie znacznie szerzej (i dłużej) dostępny. Dotąd nie ukazało się żadne wznowienie tego albumu. Ogólnie kiepskie przyjęcie nowych utworów definitywnie zakończyło współpracę Björna i Benny'ego z rodzeństwem Glenmarków. Podobnie jak w przypadku debiutu kompozycje zawarte na "Geminism" nie oferują sobą niczego szczególnie wyjątkowego i jeśli oczekujesz od nich dobrze znanego popowego stylu ABBY, to zdecydowanie się rozczarujesz.

Lista utworów:

Geminism International
Geminism Russia

  1. T.L.C. – 2:52
  2. Beat The Heat (Anders Glenmark/Ingela Forsman) – 3:20
  3. Mio, My Mio – 3:56
  4. Ghost Town – 3:41
  5. I Am The Universe – 4:05
  6. Sniffin' Out The Snakes (Anders Glenmark/Ingela Forsman) – 3:39
  7. I'm A Bitch When I See Red – 3:26
  8. There's No Way To Fool A Heart (Anders Glenmark/Ingela Forsman) – 4:55
  9. Wild About That Girl (Dan Sundqvist/Anders Glenmark/Björn Ulvaeus) – 3:19
  10. Nearly There – 3:13

Nagrania dodatkowe:

  1. Mio, My Mio (werjsa szwedzka) - 3:59
  2. Mio, Moj Mio (wersja rosyjska) - 4:00

Wszystkie utwory napisali Björn Ulvaeus i Benny Andersson, chyba że podano inaczej.