Band Photo

W pełni polska strona poświęcona w całości jednemu z największych zespołów w dziejach muzyki pop

TAKE A CHANCE ON ME/I'M A MARIONETTE

SERWIS
Strona główna
Jak korzystać ze strony?
Mapa strony
ZESPÓŁ ABBA
Historia
Członkowie
Albumy
Single
Składanki
Wideografia
Teledyski
Bootlegi
Książki
Utwory nieopublikowane
Tytuły robocze
Teksty piosenek
Kalendarium
ABBA na listach przebojów
Najbardziej znane covery
Karaoke
TRASY KONCERTOWE
Wprowadzenie
Trasa 1970/1971
Trasa 1973
Trasa 1974/1975
Trasa 1975
"ABBA w Studio 2" 1976
Trasa 1977
"ABBA In Japan" 1978
Music For UNICEF 1979
Trasa 1979 i 1980
"Dick Cavett Meets ABBA" 1981
"RODZINA" ABBY
Współpracownicy
Artyści związani
PONADTO NA STRONIE
Artykuły
Poradnik dla fana
Muzyczne inspiracje
INFORMACJE / INFO
Prawa autorskie / Copyright
Wspomóż serwis / Donate
Kontakt / Contact
Linki / Links

20Drugi singiel wydany z "The Album", zawierał na stronie A nowy przebój, "Take A Chance On Me", który pojawił się też na niezliczonej ilości późniejszych składanek.

Roboczo piosenkę nazwano "Billy Boy" i w tej wersji można ją usłyszeć jako część "ABBA Undeleted". Utwór napisali Benny i Björn, a zaśpiewały go Agnetha i Frida. Był to pierwszy singiel ABBY, do którego słów już nie napisał Stig Anderson. Od tej pory wszystkie utwory zespołu, jako spółka kompozytorska, tworzyli wyłącznie Benny i Björn. Pomysł na piosenkę zrodził się w głowie Björna, którego hobby był jogging. Podczas biegania często podśpiewywał sobie rytmiczne frazy "tck-a-ch", które po jakimś czasie przerodziły się w "take-a-chance", a potem w cały tekst utworu. Na stronę B singla trafiła piosenka "I’m A Marionette", która podobnie jak "Thank You For The Music" i "I Wonder", stanowiła część mini-musicalu "The Girl With The Golden Hair".

Jak pokazała przyszłość, "Take A Chance On Me" została jednym z największych przebojów ABBY. Singiel pojawił się w styczniu 1978 roku i spędził trzy tygodnie na pierwszym miejscu brytyjskich list przebojów. Spoglądał ze szczytów zestawień również w Austrii, Belgii i Irlandii, a na co najmniej trzeciej pozycji ulokował się w RFN, Holandii, Rodezji, Szwajcarii i USA – tam sprzedał się w ilości większej niż "Dancing Queen", choć list przebojów nie podbił - w najlepszym razie 3 lokata. Zajął również miejsce w pierwszej dziesiątce list w Kanadzie, Francji i Norwegii.